Хто контролює харчування школярів?

Хто контролює харчування школярів?

Дуже часто батьків турбує питання чим їх дитину годують у школі? Хто контролює якість та безпеку харчування? Чи має право батько або мати подивитися, що саме дитина їсть у шкільній їдальні?

Дуже часто батьків турбує питання чим їх дитину годують у школі? Хто контролює якість та безпеку харчування? Чи має право батько або мати подивитися, що саме дитина їсть у шкільній їдальні?

Щоденний контроль за організацією якісного та безпечного харчування покладається на засновників (власників) і керівників навчальних закладів, медичний персонал (або особу, яка відповідальна за організацію харчування дітей і призначена наказом керівника закладу).Це визначено Наказом №2205 від 25.09.2020 року «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти».

Батьки або особи, які їх замінюють, є учасниками навчально-виховного процесу ст. 19 Закону України "Про загальну середню освіту". Законом України визначено, що органи громадського самоврядування в освіті об'єднують учасників навчально-виховного процесу, спеціалістів певного професійного спрямування. Законом передбачено, що самоврядування навчальних закладів передбачає їх право на здійснення громадського контролю за організацією харчування, охорони здоров'я, охорони праці в навчальних закладах.

Батьки або особи, які їх замінюють, можуть зайти (без верхнього одягу) у приміщення обідньої зали.

У виробничих приміщеннях харчоблоку мають право знаходитися лише працівники харчоблоків, а також особи, які є відповідальними за харчування при наявності особової медичної книжки, яка підтверджує відсутність захворювань, що можуть призвести до зараження споживачів (школярів) та харчової продукції. Наказ МОЗ України від 23.07.2002 № 280"Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб".

Утримання та оснащення приміщень харчоблоку (їдальні) закладу освіти, транспортування, приймання та зберігання харчових продуктів, обробка сировини, виробництво та реалізація продукції проводиться у відповідності до вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Обмеження контрольно-наглядових функцій Держпродспоживслужби, зокрема мораторій на проведення планових заходів державного нагляду (контролю) відповідно до Закону України"Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"та певних обмежень проведення позапланових перевірок (лише за зверненням суб’єкта господарювання або за скаргою фізичної особи із погодженням Державної регуляторної служби), призвело до чисельних порушень вимог санітарного законодавства в освітніх закладах.

Відповідальність і контроль за організацію харчування в організованих дитячих колективах покладається на керівників закладів та організаторів харчування. Необхідно, щоб саме вони у спільному діалозі з батьками вирішували, як надалі покращувати якість харчування дітей.

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Кам'янець-Подільського управління Головного управління Держпродспоживслужбив Хмельницької області

Оксана ГОРБАТЮК

Кiлькiсть переглядiв: 36

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.